Naudinga žinoti
Pėdkelnių savybės
Pėdkelnės gaminamos iš poliamido, elastano (iki 25 proc.), natūralių pluoštų. Kokybę daugiausiai lemia elastanas. Jis vadinamas įvairiais pavadinimais, priklausomai nuo firmos - gamintojos, kuri įsigijusi patentą vienam ar kitam elastano prekiniam ženkui. Tankus, daug smulkių gijų turintis pluoštas vadinamas mikropluoštu (microfibra). Pėdkelnių storis nusakomas denais. Denas – pėdkelnių (ir kojinių) matavimo vienetas, lygus 900 metrų ilgio nailono gijos masei. Daugiau denų turinčios pėdkelnės yra storesnės, ne taip greitai plyšta. Ploniausios būna 8-15 denų, gerai parinkus žaliavą nevisad galima atskirti, ar žmogus su pėdkelnėmis, ar plikomis kojomis. Dažniausiai mūvimos 20-60 denų pėdkelnės, tiek vasarą, tiek ir žiemą.
Pėdkelnių priežiūra
Pėdkelnes reikėtų skalbti ne skalbyklėje, bet rankomis ir drungname vandenyje. Jei visgi skalbiate mašina, pėdkelnes reikia įdėti į specialiai tam skirtus medžiaginius maišelius. Taip išvengsite pėdkelnių pažeidimo. Skalaujant su audinių minkštikliu pėdkelnių sudedamoji medžiaga elastanas praranda savo tvirtumą ir tamprumą, todėl jo venkite. Džiovinant saugokite nuo saulės spindulių ir nedžiovinkite ant radiatorių.
Pėdkelnių ilgaamžiškumas
-
Kad pėdkelnės tarnautų ilgai, pirkite kokybišką prekę.
-
Įsiuvas ne tik užtikrina patogumą ir higienines pėdkelnių savybes, bet ir prailgina jų tarnavimo laiką amortizuodamas krūvį siūlėms.
-
Pėdkelnes nešiosite ilgiau, jei jų pirštų sritis bus sutvirtinta. 30% pėdkelnių suplyšta jau pirmą nešiojimo dieną, jei jų pirštų galai nesutvirtinti.
-
T formos kelnaičių sutvirtinimas, einantis iki juosmens, padidina pėdkelnių patvarumą.
-
Tinkamas dydis. Aukštos kokybės rūbų ir pėdkelnių dydžiai turi atitikti ilgį, juosmens plotį. Pirkite pėdkelnes tik savo dydžio, tokias, kurios tinka pagal jūsų ūgį ir figūrą. Taip jausitės patogiau ir pėdkelnės tarnaus ilgiau. Supraskite, kad per mažos pėdkelnės labiau įsitemps ir todėl greičiau supliš nei tokios pačios, bet tinkamo dydžio pėdkelnės.
- Ar mokate tinkamai apsimauti pėdkelnes? Tai itin delikati procedūra, reikalaujanti atsargumo, jei nenorite suplėšyti kojinių. Įsitikinkite, kad ant jūsų rankų nėra šiurkščių nelygumų, kad jūsų nagai tvarkingi, t.y. tvarkingai nulyginti. Venkite tiesioginio nagų ir pėdkelnių kontakto. Jei mūvite žiedą ar apyrankę su akmenukais, patariame juos nusiimti prieš maunantis pėdkelnes. Priešingu atveju jums pagelbės pirštinės. Atidžiai suvyniokite kiekvieną kojinę iki pirštų galiukų. Įkiškite koją ir tempkite pėdkelnes į viršų vis palygindama jau užmautą dalį. Atsargiai užmaukite ant juosmens. Pėdkelnių labai netempkite. Nusiaukite pėdkelnes lygiai taip pat atsargiai. Patarimas – maukitės pėdkelnes drėgnomis rankomis, tuomet jos kojas apguls lygiau.